Një ngjarje jo e mirë apo tragjike ndodhi në stadiumin Goodison Park, gjatë ndeshjes kampionale Everton-Stoke City.

Një tifoz 51-vjeçar kërkoj ndihmën mjekësore gjatë minutës së 15-të të ndeshjes, dhe shumë shpejt mjekët kujdestarë të stadiumit shkuan në vendin e ngjarjes.

Spikeri zyrtarë i stadiumit tregoj se një person ka krkuar ndihmën e mjekëve dhe asgjë më shumë, në mënyrë që mos të ketë panikë më të madhe.

Por, me të arritur në spitalin Aintree, ky tifozë e devotshëm i Everton ndëroi jetë. Sipas raporteve policore e që janë konfirmuar nga mjekët, ky person ka pasur sulm kardiak, dhe nuk ia doli.

 

Artikulli paraprakBayern kërkon lojtar nga ish klubi i famshëm anglez
Artikulli tjetërGushti dhe 50-shi, i mallkuar!