Edhe më tutje tenisti britanik Andy Murray, është i pari në ranglistën botërore të tenistëve.
Ai prinë me 11270 pikë, duke lënë mbrapa serbin Novak Djokoviç me 7085 pikë, kurse i treti dhe i katërti janë tenistët zvicëran Stanislav Wawrinka me 5685 pikë dhe Roger Federer me 5125.
Dikur numri një sot i pesti në ranglisë mbetet spanjolli i famshëm Rafael Nadal me 4375 pikë.

Artikulli paraprakSkandal i madh në RAI: Benatia ofendohet me kore raciste
Artikulli tjetërReal Madrid transferon ‘Neymarin’ e ri?