Kriza e Interit nuk ka fund. Neroaxurët pësuan disfatë edhe nga Sassuolo në Giuseppe Meazza me rezutat 1:2, për të konfirmuar edicionin katastrofal dhe vetëm 2 pikë të fituara të shtatë ndeshjet e fundit apo disfata e tretë rreshtë dhe e katërta në pesë të fundit, shkruan Korneri.net.
Hero i Sassuolos ishte Pietro Iemmello i cili i shënoi të dy golat e mysafirëve, kurse krejt çfraë arriti Interi ishte goli i shënuar nga Citadin Eder pask minuta pasi u inkuadrua në lojë.
Inter pas kësaj humbje zbret në pozitën e tetë të klasifikimit kurse Sssolu në pozitën e 12. /Korneri.net.

Artikulli paraprakKy gjest e tij mund t’ia rrezikojë ardhmërinë në Kinë
Artikulli tjetërLajmi “bombë” vjen nga Franca: Morata në Ligue1, por jo te PSG e as Monaco…..