Tifozët serbë të klubit të Crvena Zvezdas kanë djegur flamurin shqiptar në qytetin e Milanos.

B92 ka publikuar një foto të fansave të Zvezdës “Delije”, të cilët kanë postuar në Tëitter pamjet gjatë djegies së flamurit kombëtar shqiptar,

Ata kishin shkuar në Milano për të mbështetur skuadrën e tyre kundër Olimpijas në kuadër të Euroleague.
Kjo gazetë gjithashtu shkruan se fansat e Zvezdës kanë kërkuar mos dorëzimin e Kosovës dhe Metohisë.

Artikulli paraprakDe Biasi me dy risi në listën e të ftuarve ndaj Italisë dhe Bosnjës
Artikulli tjetërEkskluzive, Batatina: Në Skënderaj ishte skenar i përgatitur nga Bajram Gashi! Mi shau lojtarët me “rob të shpisë”…..