Pavarësisht dy humbjeve në start të edicionit nga Besa dhe Gjilani, si dhe humbja nga Prishtina në kuadër të Superkupës, megjithatë zyrtarët e klubit të kampionit aktual të Kosovës Fernokileit, ia besojnë punën trajnerit të madh Afrim Tovërlani. Tovërlani ka nënshkruar kontratë re deri në vitin 2018, pas bisedimeve që kishin pasur të gjitha palët tash e sa kohë.

Kryetari i klubit nga Drenasi, Ekrem Elashani u nda i kënaqur që Toki vazhdojë kontratën edhe për vite të tjera, ndërsa e njëjta u dëgjua edhe nga vet trajneri prishtinas i cili sigurisht se ka premtuar punë dhe së bashku me to edhe sukseset e radhës me klubin.

 

 

Artikulli paraprakGjuajtje me arme zjarri ne Prishtine basketbollisti i Kosovës i shpëton më të keqes (FOTO)
Artikulli tjetërIronia në internet për humbjen e Interit