Ndryshojnë lojtarët, por jo edhe fitoret.

Me triumfin e mbrëmshëm  kundër Sparta Pragës, Rossonerët arritën një sukses tjetër larg mureve  të stadiumit San Siro, duke e vazhduar formën e mirë dhe rezultatet kulminante edhe në Evropë, shkruan Korneri.net

Edhe pse me formacion të tretë, me lojtarë shumë ë rinj që kanë më pak minuta në këmbë, apo edhe me debutimin e jashtëzakonshëm të mbrojtësit Kalulu, Milan fitoi në fund 0-1 dhe atë me plot meritë.

Që nga marsi i vitit 1993, nuk i ndodh Milanit të vazhdojë serinë e gjatë pa humbje në udhëtim. Për momentin Milan ka shkuar në 18 ndeshje pa humbur jashtë shtëpisë së vet në të gjitha garat, ndërsa atë vit kishte shkuar në 20, diçka që fare lehtë mund ta thyej atë record sivjet, dhe atë para vitit të ri. /Korneri.net

Artikulli paraprakKlubit po i shkon mirë, por ka shumë paknaqësi te Spurs, priten largimet
Artikulli tjetërZidane ka marr premtime nga Perez që e ka gënjyer dhe tash…