Diçka jo e mirë po ndodh në klubin e madh kosovar FC Prishtina. Lojtarët e rinjë dhe perspektiv po largohen nga klubi kaltër e bardhë për një apo shumë arsye, shkruan Korneri.net.
Një tjetër futbollist që i tha lamtumirë klubit është Atdhe Grajqevci i cili largimin e tij e publikoi në rrjetin social Facebook.

Qe nga sot nuk jam me lojtar i FC PRISHTINES.

“Arsyja : Un si 18 vjeçar kam pas kontrat edhe 1 sezon!.
Klubi ka kerkuar nga un qe te rinovoj kontraten edhe 2 vite falenderoj presidentin Remzi Ejupi per vlersimin, por pas bisedimeve nuk jemi ra dakord qe te rinovojm, klubin e kam kuptu por kan qene disa rrethana qe mos te vazhdoj, tretmani koheve te fundit nuk ka qen korrekt dhe profisional ndaj meje.
Falenderoj kryesin e klubit qe kan qene shum korrekt gjithashtu bashklojtaret, plisat dhe disa trajner ne veçanti Ramiz Krasniqin.”

Me respekt Atdhe Grajqevci!!

Artikulli paraprakMattia De Sciglio zyrtarisht lojtar i Juventus
Artikulli tjetërKessié apo Bonucci, kush do të fitoj?!