SHPËRNDAJE

Një tjetër lajm zyrtarë nga klubi më i madh gjerman Byern Munchen.

Aktualisht portieri i parë i bavarezëve, Sven Urlich, i cili po e zëvendëson dhe atë denjësisht të lënduarin Manuel Neuer, e ka vazhduar kontratën deri në vitin 2020, përcjell Korneri.net.

29-vjeçari i cili nuk ka pasur gjasa të jetë në portën e Bayern Munchen përderisa Neuer të jetë jashtë akcionit, nuk ka hezituar dy herë duke nënshkruar kontratë edhe për dy vite të tjera.
Ilrich është pjesë e Bayern që nga viti 2015, kur ishte transferuar nga Stuttgart. /Korneri.net