Edicionin e kaluar ishte spektakolarë pë Leicester City, më të cilën u shpall kampion në Premier League, duke treguar gjatë tërë sezonit vlerat e tij prej një sulmuesi të jashtëzakonshëm.

Kur jemi në virgjilje të edicionit të ri në Premier League, Vardy ka lënë paksa anash futbollit dhe ka vizituar Hollywoodin, në shoqërinë e bashkëshortes së tij, Rebekah, teksa vazhdon negociatat në lidhje me filmin që po xhirohet, bazuar në historinë tashmë të shndërruar në legjendë, mbi katapultimin e Vardyt, nga një futbollist në ligat amatore, në liderin e kampionëve të Premier League.

Artikulli paraprakZidane: E admiroj Ancelottin, prej tij kam..?
Artikulli tjetërTurqi, Erdogan spastron edhe gjyqtarët e futbollit