Në prag të ndeshjes kampionale kundër Real Sociedad, trajneri  i Real Madridit Zinedine Zidane ka ftuar edhe francezin Raphael Varane i cili rikthehet nga lëndimi. Gjandja e mirë është edhe me brazilianin Marcelo dhe kolumbianin James Rodriguez, me këtë fundit që është gati të kthehet që nga ndeshja e radhës pasi të dy futbollistët tashmë kanë nis të punojnë edhe me topin, edhe pse të ndarë nga pjesa tjetër e skuadrës.

 

 

Artikulli paraprakRafinha, Iniesta dhe Busquets nuk ftohen, por janë …
Artikulli tjetërOcampos dështoi, kërkohet anëtari i Chelsea