Ish-lojtari i kombëtares holandeze, Ruud van Nistelrooy, ka vendosur të japë dorëheqjen si trajner i PSV Eindhoven, njoftoi klubi.

PSV fitoi Kupën e Holandës dhe është e dyta në kampionat me një ndeshje më pak. “Pas disa diskutimeve në lidhje me çështjet e brendshme që kanë ndodhur në javët e fundit, një takim u mbajt mes bordit dhe Van Nistelrooy të martën në mbrëmje”, tha klubi në një deklaratë, përcjell Korneri.net

“Është vendosur që të fokusohemi në ndeshjen e së dielës së ardhshme kundër AZ Alkmaar dhe të vazhdojmë bisedimet pas sezonit, por Van Nistelrooy raportoi këtë mëngjes se sipas mendimit të tij ai nuk ka mbështetje të mjaftueshme brenda klubit për të vazhduar”, shtoi PSV. Me kërkesë të klubit, ish-trajneri i PSV-së Fred Rutten merr drejtimin e skuadrës kundër AZ në raundin e fundit të kampionatit holandez.

“PSV i vjen keq për vendimin e Van Nistelrooy dhe i është mirënjohës atij për fitimin e Superkupës së Holandës dhe Kupës së Holandës këtë sezon, të cilin ata shpresojnë ta mbyllin me vendin e dytë në kampionat”, thuhet në një deklaratë të klubit. /Korneri.net

Artikulli paraprakKöln po përgatit ferrin për Bayernin për shkak të Borussia Dortmundit, dhe mund të fitojë miliona euro të papritura
Artikulli tjetërInter e fitoi trofeun e parë, mposhti Fiorentinan