Tregon shumë i sinqert, dhe deklarata e tij është kuptimplote dhe e drejt.

Virgil Van Dijk, mbrojtësi holandez i cili nga shumë njerëz konsiderohet si mbrojtësi më i mirë në botë, ka zbuluar se cili ishte mbrojtësi më i mirë në botë i të gjitha kohërave.

Bëhet fjalë për italianin legjendar Paolo Maldini. “Respekti që kam për Paolo është i mrekullueshëm. Ai është një legjendë e vërtetë e futbollit. Ai është një mënyrë e mrekullueshme si luajti dhe gjithçka që ka arritur me Milanin,” tha Van Dijk. “Ndërsa isha i lënduar, isha duke mbledhur fanella dhe kisha një nga fanellat e tij, më pas ai e firmosi për mua. Doja ta shihja dhe ta pyesja si është. Një legjendë…”, shtoi 30-vjeçari holandez. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here