Trajneri i ri, fshesa e re. Është ky një rregulli i vjetër në futboll kur në stol ulet trajneri i ri, dhe këtë duket se po e tregon edhe i par ii Barcelonës.
Ernesto Valverde i cili e trashëgoi vendin nga Luis Enrique, menjëherë ka nis të prek pozicionet e ku Barcelona ishte lodh dhe demotivuar apo më saktë të prek vendin ku i duhet më së shumti klubit për edicionin e arshshëm, shkruan Korneri.net.

“Dario OK” shkruan që Valverde ka përpiluar një listë të largimeve numri it ë cilëve është mjaftë i madh. Të shlyer janë, Aleixa Vidal, Jeremy Mathieu, Lucas Digne, Jordi Alba, Rafinha, Arda Turan, Paco Alacer, Denis Suarez, dhe Ivan Rakitić i cili para pak kohësh e vazhdoi kontratën.

Treshja e sulmit MSN pa asnjë dyshim është i paprekshëm, dhe trajneri i ri nuk do ta ndryshoj sistemin e lojës 4-3-3, ndërsa njëri ndër prioritetet e tij është t’ia vazhdoi kontratën më të madhit Lionel Messi. /Korneri.net

Artikulli paraprakSenzacion: PSG e transferon më të madhin
Artikulli tjetërMilan: Tri lajme në një vend