Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde do të ketë një telashe më shumë në ndeshjen e dytë finale të Superkupës, së Spanjës që Barcelona e zhvillon nesër ndaj Real Madrid në “Santiago Bernabeu”.

Valverde përveç që do të mendoj se si të rikthejë disavantazhin prej 1-3, nga ndeshja e parë, do të duhet të lodhët së menduari të gjej zëvendësimin e Andres Iniesta, që do të mungojë nesër.

Mesfushori fantastik nuk është grumbulluar fare për ndeshje, pasi ks pësuar një lëndim të kofshës së djathtë që i’a pamundëson të luajë në këtë përballje.

Rafinha dhe Vermaelen, poashtu janë të lënduar, jdhe janë lënë jashtë listës. Gjithashtu në listën e trajnerit të ri mubgojnë edhe Arda Turan, Marlon, Samper, Munir dhe Douglas, të cilët nuk udhëtojnë në Madrid për arsye teknike.

Lista e lojtarëve të ftuar nga Valverde: Ter Stegen, Cillessen, Semedo, Pique, Mascherano, Jordi Alba, Digne, Aleix Vidal, Umtiti, Sergi Roberto, Rakitic, Sergio Busquets, Denis Suarez, Luis Suarez, Messi, Deulofeu, Paco Alcacer, André Gomes, dhe Alena. .

Artikulli paraprakMilan reagon pas mesazhit të shqiptarëve të Shkëndijës, reagimi i tyre është …
Artikulli tjetërLiverpool mund të nis festën e Champions League