Mesfushori Valon Berisha pas përfundimit të takimit ka thënë se përfaqësuesja e Kosovës luftoi deri në fund të ndeshjes me Islandës, mirëpo sipas tij gabimet në mbrojtje kushtuan.

“Luftuam deri në fund dhe treguam karakter. Ishte një prej lojrave më të mira tonë. Ishte supergol i Nuhiut mirëpo na kushtuan gabimet në mbrojtje. Kemi thënë njëri-tjetrit për të fituar lojën, mirëpo nuk e patëm fatin”, ka thënë Valon Berisha.

Artikulli paraprakShqipëria mposhtet në Palermo, tifozët shkaktojnë probleme
Artikulli tjetërBunjaki: Ishte loja më e mirë e Kosovës deri më tani