Klubi spanjoll Valencia ka zyrtarizuar trajnerin e ri për edicionin e ardhshëm. Ai është i shumë kërkuari nga gjysma e Evropës, Marcelinho Garcia Toral, shkruan Korneri.net.

51-vjeçari i cili ka qenë pjesë e skuadrave spanjolle si, Sporting Gijon,  Racing Santander, Zaragoza, Sevilla dhe Villarreal, ka qenë dëshirë edhe të klibeve angleze dhe italiane, por ai vendosi që të mbetet në La Liga sepse i pëlqen më së shumti.

Marcelinho ka nënsnhrkuar kontratë 2-vjeçare, kurse do të prezantohet para gazetarëve dhe klubit të ri pas përfundimit të kampiontit. /Korneri.net

 

Artikulli paraprakNiang kërkohet nga Torino, Milan fërkon duart pasi aty kërkon të ardhmen e klubit
Artikulli tjetërVettel te Mercedesi?!