Valencia e ka fituar përballjen e sotme ndaj Leganes me rezultat bindës 3:0, në një ballafaqim të dominuar nga fillimi e deri në fund, shkruan “Korneri.net”.

Parejo, Rodrigo dhe Mina nga penalltia shënuan golat për “lakuriqët”, ku pas këtyre tre pikëve, Valencia pozicionohet në pozitën e dytë, me -1 pikë nga lideri Barcelona./Korneri.net.

Artikulli paraprakZyrtare: Ylli kosovar nuk do të luajë për Përfaqësuesen “A” ndaj Letonisë, por do ta ndihmojë Kosovën U-21
Artikulli tjetërSchalke fitoi në udhëtim, Leipzig në shtëpi, G’ladbach dhe Leverkusen barazojnë me rezultat identik