Pas disfatës befasuese nga Getafe një javë më herët, Valencia i kthehet fitores.

Lakuriqët shënuan fitore në shtëpi 2:1 ndaj Celta Vigo për tu kthyer në pozitën e dytë të klasifikimit me 34 pikë, vetëm dy më pak se Barcelona, pas një paraqitje shumë të mirë që bënë në Mestalla, shkruan Korneri.net.

Simone Zaza e hapi serinë e golave duke shënuar pas disa mundësive që lëshuan vendasit. Dhe, kur pritej goli I dytë vjen befasia kur Iago Aspas e barazoi rezultatin. Prej këtij moment nisi ofanziva edhe më e madhe e Valencias që nëntë minuta para fundit përfiton penallti nga e ciola nuk gaboi kapiteni Dani Parejo që ia mundësoi trija pikët skuadrës dhe tifozëve të tij. /Korneri.net

Artikulli paraprakTifozi i flaktë i Interit, Robert Gjeraj ishte shumë i shpejtë në facebook
Artikulli tjetërPrishtina e Trepça shënuan fitore, përsëri deklasohet Peja