Nuk asnjë dyshim se Nikola Kalinic është lojtari më i mirë në sulm te Fiorentina dhe si rrjedhojë e formës së mirë për yllin kroat ka oferta nga disa skuadra të njohura evropiane.

Sipas mediave italiane, skautë të Valencias do të jenë prezent këtë vikend në “Artemio Franchi” në ndeshjen Fiorentina – Sassuolo për ta përcjellë nga afër reprezentuesin kroat dhe më pas klubi spanjoll do të përpilojë një ofetë për konkrete në tavolinë për “Violan”.

Artikulli paraprakAutobombë në Stamboll, 13 të vdekur afër stadiumin të Besiktasit
Artikulli tjetërLazio kthehet në pozitën e katërt