Një nga skuadrat më të mira viteve të fundit në volejbollin kosovar në konkurencën e femrave, Drita nga Gjilani, e ka fituar Kupën e Kosovës për edicionin 2016/17.

Vajzat gjilanase mposhtën në finale skuadrën e Skenderajit, falë fitores 3:1 në sete.

Artikulli paraprakZyrtare: Mbyllet sezoni për yllin e Juventusit! Mesazhe inkurajuese nga shokët e tij….
Artikulli tjetërMinistri Shala dhe kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri pritën gjyqtarët kosovarë që referuan Turqi-Moldavi