Basketbolli pejan është në buzë të humnerës dhe po kalon momentet më të vështira në periudhën e pasluftës. “Gjigandi”, kosovar sapo u deklasua nga Rahoveci me rezultat 95:52.

“Vreshtarët”, ishin skuadër dukshëm më e fortë nga fillimi i takimit, andaj në asnjë sekond num i’u cenua fitorja nga skuadra pejane.

Amerikani Newson ishte më efikasi në parket me 24 pikë, kurse përforcimi i ri i Rahovecit, Gazmend Sinani shënoi 17 sosh.

Peja që në parket u paraqit me lojtarë kryeaisht junior më efikasi ishte Devolli me 12 pikë.

Artikulli paraprakRusi 2018 / Francë-Argjentinë dhe Brazil-Gjermani menjëherë pas grupeve?
Artikulli tjetërReagimet pas shortit / Grizeman i sfidon të gjithë, Kompany: Do të jetë e çuditshme!