Ekziston mundësia që përballja në US Open, që ende po zhvillohet që është e kurdisur.

Në fakt, edhepse tenisi është shumë i ndershëm dhe nuk besohet për gjëra të tilla, megjithatë (TIU) ka konfirmuar se është duke hetuar një ndeshje që xhiros së parë bë nes zvicëranes Time Bacsinszky dhe ruses Vitalihe Djacenko.

Bacsinszky është bartësja e 15, edhe pse me 30 gusht fitoi dy herë nga 6:1 ndaj ruses. Dueli për shkak të numrit të madh të pagesave ishte bllokuar në bastore në Rusi, dhe pagesa (Live) në bastoren e njohur Bet365 është bllokuar poashtu.

“Po punojmë në këtë drejtim për të parë se çfarë ka mundur të ndodh në mes këtyre dy tenistve  në ndeshjen e zhvilluar me 30 gusht” është tëhë nga TIU.

Është ngjarja e dytë që po dyhsohet për ndeshjet në US Open në këtë stinor pasi mendohet edhe për një tjetër në kuadër të çifteve.

“Nuk e di se çfarë të them. Luaj tenis ashtu siç di dhe mundem, e njerëzit dinë vetëm një fakt se nuk jam në formë të mirë”, ka thënë tenistja ruse e cila mbeti e çuditur sesi po dyshohet dueli i saj.

 

Artikulli paraprakNuk do të ketë futboll në Spanjë?!
Artikulli tjetërFeronikeli deklasoi Trepçën 89’, me në fund në stilin e kampionit