Rafael Nadal konfirmoi formën e mirë që po kalon edhe në raundin e dytë të Grand Slamit US Open. Tenisti spanjoll, numri 5 në botë, fitoi lehtesisht 3-0 me sete, 6-0, 7-5 dhe 6-1 ndaj italianit Andres Seppi në 2 orë e 21 minuta lojë. Në fakt dominimi i Nadal, i cili ka triumfuar dy herë në US Open në 2010 dhe 2013 u dallua qartë që në setin e parë, pa humbur asnjë game. 6-0 në vetëm 41 minuta lojë, por në Setin e dytë Seppi do të zgjohej në gejmin e tretë, duke e thyer spanjollin me shërbimet e tij, por kundërprgjigjja e Nadal erdhi në gejmin pasardhës. Gjithsesi 30-vjeçarit iu desh të djersinte shumë derisa e mbylli setin me rezultatin 7-5. Në setin e fundit Seppi mundi të të merrte vetëm gejmin e 4-të, duke u dorëzuar pa kushte para Nadal, që në raundin pasardhës do të përballet me Kuznetsov.

Artikulli paraprakBalotelli fiton më shumë se Mandzukic!
Artikulli tjetërFerguson foli për italianët dhe Juventusin