Sipas raporteve të Tuttosport dhe The Sun, Manchester United është futur në garë për anësorim e rrëzikshëm brazilian Douglas Costa, madje raportohet se Jose Mourinho ai po pret deri në finalen e Europa League për të marrë një vendim lidhur me transferimin e tij.

Thuhet se Costa dëshiron të jetë në një klub që luan në Ligën e Kampionëve dhe Mourinho është shumë i interesuar për lojtarin.

Braziliani e ka bërë të qartë se është i pakënaqur me mungesën e minutazhit te Bayerni.

Costa i kushtoi Bayernit 30 milionë euro për transferimin e tij nga Shakhtari./Korneri.net.

Artikulli paraprakLajm bombë nga Gjermania dhe Anglia: Sanchez 90% i Bayern Munchen, por nuk do ta besoni zëvendësuesin e tij te Arsenali
Artikulli tjetërLajm befasues nga Italia: Ranieri shumë afër zyrtarizimit te kjo skuadër