Nuk do të ketë transferim të dytë më të madh në histori të futbollit.

Pas transferimit më të madh në futboll që e realizoi para pak javësh Paris SG, duke sjell nga Barcelona brazilianin Neymar për 222 milionë euro, UEFA e ka bllokuar transferimin e dytë të shtrenjtë 155 milionë euro nga Monaco, shkruan Korneri.net.

Paris SG ishte marr vesh me të gjithë, si me klubin rival Monaco, ashtu edhe me lojtarin dhe agjentin e tij, por duket se ky transferim do të dështoj pasi këtë nuk po e lejon UEFA, shkaku i fair-play financiar. /Korneri.net

Artikulli paraprakLiverpool i tregoi Arsenalit “shkollë” futbolli në Anfield (Video)
Artikulli tjetërWOOOW, çfarë goli i Andrea Belottit (Video)