UDINE, ITALY - SEPTEMBER 10: Valon Behrami (R) of Udinese fouls Davide Biraschi of Genoa during the Serie A match between Udinese Calcio and Genoa CFC at Stadio Friuli on September 10, 2017 in Udine, Italy. (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Sipas raporteve më të fundit në mediat italiane, Valon Behrami e ka pësuar një lëndim, i cili pritet ta lë jashtë fushave të blerta për disa javë.

Behrami u lëndua gjatë ndeshjes ndërmjet Udineses dhe Atalantës (2:1) mesfushori i Kombëtares së Zvicrës ka ndjerë tërheqje muskulore me ç’rast është detyruar ta lë fushën kur po mbaronte minuta e 79-të e lojës së kampionatit italian./Korneri.net.

Artikulli paraprakZyrtare: “FFF” e shpërblen me kontratë të re Deschamps-in
Artikulli tjetërLajm befasues nga Italia: Milan dhe Inter kërkojnë sulmues në Serie B