Në Nëntor të vitit 2015, ish-futbollisti i njohur Indrit Fortuzi u largua nga Shqipëria pas problemeve të shumta që kishte në vendin tonë me miliona lekë borxhe kryesisht nga bixhozi.

Fortuzi u largua duke lënë pas 2 milionë euro borxhe dhe shumë probleme me bixhozin, ndërsa bashkë me të u largua edhe bashkëshortja e ish-sulmuesit të Tiranës.

Afro një vit e gjysmë më pas, të afërm të tij për “newsport.al” tregojnë se ai së bashku me bashkëshorten kanë nisur një jetë të re në Amerikën Latine pa dashur të zbulojnë saktësisht vendin “ekzotik” ku ndodhen.

Pas largimit të Fortuzit nga Shqipëria nisi një hetim për ngjarjen i cili mbetet ende i hapur edhe pse asgjë veç listës së borxheve nuk është zbuluar për ish­sulmuesin e Tiranë.

Artikulli paraprakReal, Milan apo United? Ibrahimovic vendos zyrtarisht të ardhmen
Artikulli tjetër“Shokohet” Real Madrid, Juventus vitin e ardhshëm transferon yllin e Manchester United?