compete in the Women's Diving Synchronised 10m Platform Final on Day 4 of the Rio 2016 Olympic Games at Maria Lenk Aquatics Centre on August 9, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil.

Më në fund është zbuluar pse bazeni në Rio, ka marr ngjyrë të gjelbër.

Algat e kanë bërë të veten, thonë organizatorët, pasi ato kanë një klimë ideale të ndyrshojnë ngjyrën e ujit pasi në brendësi të palestrës gjigante është ngrohtë dhe nuk ka ajër të pastër, që janë kushtet ideale që algat ta bëjnë punën e tyre.

Pasi e tërë bota përqeshi organizatorët e kërcimeve në ujë edhe pse nuk ka qenë aspak rrezikë për sportistët, megjithatë është dashur që shumë shpejt të ipet përgjigje sesi është e mundur që uji i pastër si kristali të ndryshojë ngjyrën për më pak se tri orë.

 

Artikulli paraprakLuan për Barcelonën
Artikulli tjetërInter pas holandezit të United