Çmimi i Madh i Imolas ishte një nga garat më të mira për Kampionin e Botës në fuqi, Max Verstapen, por nga ana tjetër, ishte një nga më të këqijat për britanikun Lewis Hamilton.

Holandezi e parakaloi për të dytën herë pilotin britanik, me këtë të fundit që doli pa asnjë pikë nga kjo garë, duke konfirmuar sezonin e keq që po kalon.

Përpara se të parakalohej për të dytën herë, Formula 1 zgjodhi që të tallej më shumë me Hamiltonin, duke shfaqur grafikun e distancës midis pilotit holandez dhe atij britanik, e cila ishte më shumë se 77 sekonda.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here