Transferimi i shtrenjtë në histori të futbollit braziliani Neymar, ka udhëtuar me aeroplan privat në Portugali më saktësisht në Porto, atje ku sipas mediave franceze do t’i kryej vizitat mjekësore para se do të nënshkruaj kontratën më të madhe te Paris SG, pëcjell Korneri.net.

Neymar është fotografuar të mërkurën mbrëma duke arritur dhe lëshuar qytetin e Portos në Fracisco Sa Carnero. Sipas të famshmes franceze L’Equipe, Neymar iu nënshtrua vizitave mjekësore te mjeku i PSG Eric Rolland, kurse prezent ishte edhe koordinatori sportive, Maxwell. /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Rumuni i famshëm përzgjedhësi i Turqisë
Artikulli tjetërNis gjahu i Barcelonës për pasardhësin e Neymar