Lojtarët dolën në përgatitje.

Në një atmosferë aspak të mirë nga ajo çfarë u ngjau lojtarëve dhe stafit në Gjilan, u mbyll një tjetër stërvitje e FC Prishtinës paraditën e sotme, shkruan Korneri.net

Ashtu siç pritej, në këtë seancë stërvitore ka munguar trajneri Armend Dallku, që ishte deri në orët e vona në spitalin e Gjilanit, pas ishte në gjendje të rëndë pas sprejit që mori nga polici anonim që nuk i ka zbatuar rregullat të cilat 100% nuk i dinë, duke lëshuar sprej tek stafi i Prishtiëns dhe lojtarët të cilët janë të paprekshëm nga policia brenda fushës së blertë.

Prishtina po përgatitet për ndeshjen e radhës e cila pritej të ishte spektakolare dhe derbi më i amdh deri tash, por këtë nuk e lejuan ata që nuk ia duan të mirën futbollit, ata që e prishin futbollin tonë, ata që edhe para luftës në vendin tonë kanë bërë gjëra të tilla, që të fitoj ai që ata duan, e ajo ai që meriton. /Korneri.net

Artikulli paraprakVideo: Dueli Neuer-Higuain, nuk kishte as faull! Merrni mësim si referohet
Artikulli tjetërMilan ia morri nga dora Interit talentin suedez