Para pak minutave në një nga hotelet në Prishtinë, u mbajt kuvendi gjedhor i Lidhjes Rajonale të Futbollit, ku kryetar i rizgjodh Ismail Ajeti edhe për një mandat tjetër pasi nuk pati kundërkandidat.

Në rizgjedhje të Ajetit si kryetar morën pjesë 23 anëtar të klubeve të futbollit, të cilën Ajentin e votuan me votë unanime.

Në këtë kuvend morën pjesë edhe zyrtarët më të lartë të FFK-së, Fadil Vokrri, Eroll Salihu dhe Agim Ademi.

Artikulli paraprakRrënqethëse: Ky është spikeri më i çmendur në stadiumet botërore! Ja veçantia që e dallon nga të tjerët [VIDEO]
Artikulli tjetërMilan tjetër goditje në nerkato zyrtarizohet brenda 48 orëve