INGOLSTADT, GERMANY - APRIL 02: Florent Hadergjonaj of Ingolstadt celebrates scoring the second goal during the Bundesliga match between FC Ingolstadt 04 and 1. FSV Mainz 05 at Audi Sportpark on April 2, 2017 in Ingolstadt, Germany. (Photo by Adam Pretty/Bongarts/Getty Images)

Mbrojtësi Florent Hadërgjonaj ka pranuar edhe zyrtarisht ftesën e kombëtares së Zvicrës, duke refuzuar Kosovën.

I rritur në Zvicër, 22-vjeçari luan këtë sezon në Bundeslign gjermane, duke u bërë titullar fiks te Ingolstati.

Edhe pse ra nga Bundesliga, Ingolstati e konsideron një lojtar të rëndësishëm Hadërgjonajn dhe zor se e shet.

Kosova ka kohë që pret një përgjigje prej tij, por tani mbrojtësi ka zgjedhur Zvicrën, pasi figuron në listën e zbuluar nga trajneri Vladimir Petkovic, për miqësoren e 1 qershorit kundër Bjellorusisë dhe kualifikuesen e 9 qershorit kundër Ishujve Faroe.

Artikulli paraprakSKANDAL NË ANGLI: Në hetim paraqitja e fundit e Tery te Chelsea
Artikulli tjetërZyrtare: Largimet nga Milan nisin nga Honda