Skuadra modeste spanjolle Girona, e ka përmbysur rezultatin dhe në fund fitoi 2:1 kundër Real Madridit.

Golin e parë për vendasit e shënoi Stuani, kurse të dytin Cristian Portu në minutën.

Pjesën e parë fitoi Real Madrid me gol te Iscos, kurse pjesa e dytë ekipi karalonjas, Girona, fitoi me dy gola. Ishte dhe një ndeshje përballje forcash, pasi Real Madrid është elip i kryeqytetit të Spanjës, kurse Girona pjesë e Katalias e cila shpalli pavarësinë nga Spanja./Korneri.net.

Artikulli paraprakMourinho për “peshkim” në Paris…
Artikulli tjetërRevista prestigjoze zbuloi tradhëtinë e madhe të Ronaldo-s