Inter me fytyrë krejtësisht tjetër nga edicioni i radhës.

Në fakt, një Inter shumë më i fortë, më garues dhe shumë më cilësor, pasi kryesia e klubit po dinë se çfarë dëshiron të blejë, andaj pas një super transferimi me mbrojtësin e djathtë Achraf Hakimi, Inter është afër blerjes tjetër të madhe, përcjell Korneri.net

Beppe Marotta po punon shumë që brenda kësaj jave ta mbyll edhe transferimin e mesfushorit të jashtëzakonshëm Sandro Tonali nga Brescia, dhe t’i mposht konkurrentët direkt, sidomos Juventusin.

Sipas informacioneve të fundit, hendeku në mes ofertës dhe kërkesës është disi në gjysmë të rrugës, pasi Brescia nuk dëshiron të shkojë më poshtë se 45-50 milionë euro, kurse Interi për momentin është ndal në 35 milionë.

Presidenti  Cellino nuk ka ndërmend ta lërë xhevahirin e tij të shkojë për një shifër të ulët duke e parë se si po ecin çmimet dhe se ka lojtarë që po shitet shumë më shtrenjtë dhe janë dukshëm më të dobët se Tonalli, por Interi ka edhe plane tjera që do ta bindë të parin e klubit italian që 90% edicionin tjetër do të luaj në Serie B. /Korneri.net

Artikulli paraprakBayern e zyrtarizoi një blerje tjetër të mirë
Artikulli tjetërGjeniu Messi, arriti shifrat magjike