Një lajm tjetër I keq për kombëtaren kroate në prag të ndeshjes ndaj Kosovës. Marko Pjaca, ka pësuar lëndim gjatë séances stërvitore dhe është larguar nga lista për dy ndeshjet e rradhës ndaj Kosovës e Finlandës.
“Një lëndim i ri për Kroacinë: @marko_pjaca20 është larguar nga lista për shkak të një lëndimi në pulpë të këmbës dhe do të mungojë kundër Kosovës dhe Finlandës”, shkruan në profilin zyrtar të Federatës Kroate të Futbollit në Twitter.

Artikulli paraprakSpanjolli i famshëm gjyqtari i ndeshjes Kosovë-Kroaci
Artikulli tjetërMaldini kthehet te Milan