Lajme të këqija për Interin nga Portugalia. Blerja më e fundit Joao Cancelo, i transferuar në ditët e fundit ka pësuar një dëmtim të rëndë në grumbullimin me kombëtaren. Të dhënat e para nga kombëtarja portugeze flasin për një dëmtim shumë serioz në gju.

Ai ka lënë menjëherë grumbullimin për t’u rikthyer në Pinetina ku do të bëjë edhe vizitat e tjera mjekësore që do të përcaktojnë shkallën e dëmtimit. Cancelo rrezikon që të mbetet dy muaj jashtë fushave të lojës. Spalleti në këtë mënyrë merr një lajm shumë të keq, teksa sezoni i ri sapo ka nisur dhe problemet janë të shumta.

Artikulli paraprakCelina mashtron Kosovën, mungon prej gripit por luan në Angli
Artikulli tjetërNga PSG askush nuk dëshiron largimin!