Disa transferime lojtarësh në të kaluarën nga ekipet italiane po kthehen përsëri në vëmendje të drejtësisë. Federata Italiane e Futbolli bëri të ditur se Prokurori Federal hetoi këto lëvizje, ku janë përfshirë direkt disa ekipe italiane mes tyre edhe Inter, Juventus e Napoli.

Agjentët e disa lojtarëve mes tyre edhe ai i Erjon Bogdanit, Alessandro Moggi, dyshohet se kanë shkelur rregullores së drejtësisë sportive. Djali ish-drejtorit te Juventus, ishte ndërmjetës në disa lëvizje të sulmuesit shqiptar.

Mes emrave të tjerë të njohur janë presidenti aktual i Napoli, Aurelio De Laurentiis, apo ish drejtuesi i Juventus, Jean Claude Blanc. Skandali u përmend edhe në fillim të këtij viti. Dyshimet ngrihen në në këto transferime pati evasion fiskal dhe fatura false.

Artikulli paraprak6 ndeshje pa shënuar! Ç’ka po ndodhë me Ibrahimovic?
Artikulli tjetërBekim Balaj i pandalshëm: Dy golësh ndaj Ural