Një nga sulmuesit më të mirë francez që ka luajtur ndonjëherë te Juventus, David Trezeguet, gjatë një interviste për mediat italiane është shprehur i zhgënjyer me formën e Gonzalo Higuain, por ka shpresa që argjentinasi do të rikthehet në formën e pritur.

“Higuain është sulmues i madh, po dukët që ka probleme me ambientimin te Juventus. Atij i duhen golat në mënyrë që ta rikthejë besimin tek vetvetja dhe jam i sigurtë që shpejt do ta rikthejë formën e dikurshme”, tha Trezeguet.

Artikulli paraprakNapoli bën rrokadë ne ofanzivë, njëri nga sulmuesit aktual drejt Premier League
Artikulli tjetërMesfushori i Atalantas fut në “luftë” gjigantët evropian, së fundmi Atletico Madrid…