Kampioni aktual i Italisë, Juventus e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme edicionin e ri në Serie A.

Biankonerët në ndeshjen hapëse para tifozëve të vet mposhti Cagliarin 3:0, dhe atë përmes tre sulmuesve kryesor. Mario Mandzukic shënoi golin e parë në stinorin e ri, por Cagliari ka mundur të barazonte nga penalltia silir Diego Farias të ishte i saktë para portierit Buffon.

Më vonë gjithçka ishte më lehtë për kampionët pasi në skenë dolën Paulo Dybala dhe Gonzalo Higuain për rezultatin final. /Korneri.net

Artikulli paraprakSuper përforcimet e Prishtinës në përkrahje të Kosovës (FOTO)
Artikulli tjetërJese ia shkakton kokëqarjen e parë Wengerit