Sa ka rënë cilësia tek mbrojtësit në Evropë tregon edhe rasti më i freskët. Tri skuadra angleze dhe atë ndër kryesoret, Manchester United, Arsenal dhe Chelsea, kërkojnë shërbimet e mbrojtësit grekt të Borussia Dortmund, Sokratis Papastathopoulos, shkruan Korneri.net.
29-vjeçari ishte larguar shumë shpejt nga Milan e më herët edhe nga Genoa për shkak të paraqitjeve të dobëta, kurse te skuadra gjermane ku luan që nga viti 2013, ka pasur paraqitje pak më të mira, ndërsa tash ka gjasa që ai të luajë edhe nëPremier League. Çmimi i tij më i lartë i mundshëm është 20 milionë euro. /Korneri.net

Artikulli paraprakBefasuese ardhmëria e portierit të Man.City
Artikulli tjetërTre superlajme për tifozët e Milanit: Conti dhe Kalinic zyrtarizohen gjatë kësaj jave, kurse Diego Costa…..?