Kampionit aktual Trepça 89, i ka rrëshqitur fitorja nga duart në Gjilan në përballje me Dritën, pasi skuadrat luajtën baraz 1-1, por 89-shi lëshoi mundësi të artë në minutën e fundit, pasi huqi penallti Florent Hasani.

Mitrovicasit e mbyllën pjesën e parë me epërsi me golin e Florent Hasanit, kurse brenda pjesës së dytë vendasit barazuan me autogolin e Chibuze.

Pas këtij barazaimi Drita dhe Trepça 89, ndajnë pozitën pesë dhe gjashtë me nga 17 pikë.

Artikulli paraprakVazhdon seria fantastike e Lirisë, Llapi deklasohet në “Përparim Thaqi”
Artikulli tjetërE pabesueshme: Portieri i Vëllaznimit barzoi rezultatin në sekondën e fundit