Mbrëmjen e sontme do të mbyllet java e 25-të, e Superligës së Kosovës në futboll.

Dy ndeshjet që do të luhen nga ora 17.00, do të jenë shumë interesante dhe jashtëzakonisht të rëndësishme për klubet, pasi shumëçka do të varet për ecurinë e tyre në vazhdim të kampionatit, sidomos për Ballkani, Trepçën ’89 dhe Feronikelin, shkruan Korneri.net

Ballkani duhet të fitoj që të mbetet në hap me kryesuesit dhe garën për titull, ndërsa përballë do të ketë Trepçën’89, që është në zonën e kuqe. Pra, kemi të bëjmë me dy skuadra me synime të ndryshme, njëra për titull e tjetra për mbijetesë, mirëpo në përballjen e sotme Ballkani është super i favorizuar, pasi përveç që ka kthyer entuziazmin dhe vullnetin për lojë pas kualifikimit në finale e Digitalb Kupës, Ismet Munishi ka në dispozicion tërë skuadrën, kurse Trepça ’89 ka telashe për përbërje. Trajneri Shpëtim Idirizi nuk do t’i ketë në dispozicion dy mbrojtësit kryesor, Asare dhe Kaçiku që mungojnë shkaku i kartonëve.

Në Drenas, Feronikeli e pret Llapit, që dikur luanin për titull, mirëpo gjendja aktuale është më ndryshe se herave të kaluara, pasi llapjanët janë pa synime shkaku se nuk kanë asnjë gjasë të luajnë për dy apo tri vendet e para, sepse janë shumë larg, pork jo nuk mund të thuhet edhe për Feronikelit, që tashmë i ka vënë të gjitha letrat për pozitën e dytë së paku.

Matematikisht Feronikeli është në garë për atë vend ngase ka 40 pikë, 10 më pak se Prishtina, andaj me fitore eventuale ndaj Llapit do të ishte sërish -7.

Pavarësisht këtij fakti, sa herë që janë takuar Feronikeli dhe Llapi, ka pasur lojë të mirë, raste dhe gola, kështu që i tillë pritet të jetë edhe përballja e sotme. /Korneri.net

Artikulli parapraka Hundred Cheap Date Ideas In Los Angeles
Artikulli tjetërBashkëshortja e Buffonit sulmon Ronaldon: Po të isha futbollist, s’do lejoja shfryrjet familjare