Skuadra mitrovicase e Trepçës ka pësuar humbje të tjellë sonte në Shkup nga Karpos Sokoli në kuadër të Balkan League me rezultat 85:69.

Duhet theksuar se çereku i tretë ishte ai përcaktuesi i fituesit pasi vendasin e fituan 34:15, kurse çerekët tjerë pothuajse ishin të barabartë.

Koshashënuesit më të mirë te Karpos ishin Lubovic me 23 dhe Perry me 20, kurse më të dalluarit te Trepça ishin Wise 22 dhe Ljujic 19 pikë të realizuara.

Artikulli paraprakGafat e pafalshme e djalit të Zidane si portier
Artikulli tjetërPorto turpëron Leicesterin e kualifikuar