Askush nuk e priti, mirëpo Trepça 89′ është kampion vjeshtor në Vala Superligën e Kosovës në futboll.

Trepça 89′ sot arriti fitore 0:3 në udhëtim te Liria në Prizeren në një ndeshje të cilën e dominoi plotësisht nga fillimi deri në fund.

Tre golat e xehëtarëve në këtë ndeshje u shënuan nga John (dy herë) dhe Hasani.

Pas kësaj fitoreje Trepça 89′ është lider i vetëm dhe kampion vjeshtor me 39 pikë të tubuara.

Artikulli paraprakMe shumë bujë u transferua te Inter! Transferohet në La Liga për ta shpëtuar..?
Artikulli tjetërPrishtina dhe Feronikeli barazuan, i japin mundësinë Llapit të dimërojë si nënkampion