Skuadra e Dritës pati paraqitje shumë të mirë në Mitrovicë kundër Trepçës 89, por një penallti shumë e dyshimtë e dhënë nga gjyqtari Genc Nuza, i dha fitoren vendasve pasi nga 11 metra nuk gaboi kapiteni Shpëtim Idrizi.

Ishte një top në ajër që supozohet se është prek me dorë nga Semir Zeneli, edhe pse reagimet e mysafirëve ishin të mëdha, megjithatë vendimi i gjyqtarit nuk kthehet, dhe në këtë mënyrë Trepça 89 fitoi minimalisht për ta mbledh pikët e plota pas dy javësh.

 

Artikulli paraprakTjetër triumf për Nico Rosberg, fitoi në Belgjikë
Artikulli tjetërFeronikeli gjunjëzohet edhe në Gjilan