Kur askush nuk e priti, ndodhi befasia e xhiros dhe ndoshta edicionit të sivjetmë.

Trepça ’89 që po luftonte me të gjitha forcat për mbijetesë, barazoi në shtëpi me Vushtrrinë e ç’regjistruar me rezultat 1-1, dhe me një këmbë është në Ligën e Parë, shkruan Korneri.net

Mitrovicasit si asnjëherë në këtë edicion lujatën dobët dhe pa shpirt, dhe kjo në fund rezultoi me humbjen e cila i largon nga elita, sepse pikërisht në ndeshjen vendimtare ndoshta gabuan.

Edhe pse ndoshta vendasit patën në pronësi topin, kjo nuk ishte asgjë, sepse golin e shënuan mysafirët me anë të Drilon Fazliut.

Ky rezultat mbeti deri në minutën e 96 kur Arb Manaj me golin e tij të 15, shënoi për rezultatin final që aspak nuk i konvenoi Trepçës, çka nuk mund të thuhet edhe për Drenicën dhe Flamurtarin që tash mund të ndihen shumë më të qetë në ndeshjet e mbetura deri në fund. /Korneri.net

Artikulli paraprakDrita sigurtë marrshon drejtë titullit, bie edhe Feronikeli
Artikulli tjetërFlamurtari si në “shaka” mposhti Dukagjinin në ndeshjen me plot gola