Klubet kosovare po i dalin në ndihmë FC Prishtinës.

Arbnor Muja, Ardian Muja dhe Lassing Traore, janë tre lojtarët e parë që do t’i bashkohen Prishtinës për ndeshjen ndëkombetare ndaj Lincoln Red Imps, shkruan Korneri.net

Këtë lajm na konfirmoi klubi mitrovicas që pa hezituar fare i kanë ofruar skuadrës kryeqyetase lojtarët e vet që ta ndihmojnë të rritin numrin e futbollistëve për ta zhvillur ndeshjen e cila u shty shkaku i tetë futbollistëve të Prishtinës të infektuar me Covid-19, gjtihmonë sipas infektologëve të Gjibraltarit, pasi të njëjtin sërish në Prishtinë dolën negative.

Trajnerit Ramiz Krasniqi që do ta drejtojë Prishtinës, do t’i bashkohet kjo treshe nga klubi mitrovicas, por do të ketë edhe të tjerë shumë shpejt. /Korneri.net

Artikulli paraprakLincoln – Prishtina, ndeshja do të zhvillohet
Artikulli tjetërTrouble-Free wordy com Programs In The USA