Trepça ’89 e ka humbur ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues për Champions League, pasi është mposhtur në udhëtim nga Vikingur me rezultat 2:1.

Vendasit kaluan në epërsi përmes Vatnhamar, kurse shifrat në 1:1 i barazoi Fiton Hajdari.

Në momente kur Trepça ’89 mori gjithçka nën kontrollë në skenë doli Lawal, i cili i dha fitoren skuadrës së tij në këtë ballafaqim.

Kujtojmë që disa sekonda para fundit të ndeshjes Trepça ’89 ishte e pafat, pasi Lushtaku goditi shtyllen.

Kujtojmë që ndeshja e kthimit zhvillohet pas një jave në ‘Adem Jashari’ të Mitrovicës./Korneri.net.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Vikingur – Trepça ’89
Artikulli tjetërSpanja dhe Gjermania në finale të Kampionatit Evropian U-21