Sulmuesi spanjoll, Gerard Deulofeu, nuk po arrin që ta gjej veten tek Barcelona, andaj dëshiron që të largohet në afatin e janarit.

Deulofeu kishte dështuar ta tregonte veten më parë kur ishte tek Barcelona, ku më pastaj nuk kaloi më mirë as tek Evertoni, derisa u transferua tek Milani.

Në verë u rikthye sërish te Barcelona, por nuk po gjenë hapësirë të skuadra katalane dhe tani sipas mediave spanjolle ai ka shprehur gatishëri që të rikthehet te Milan./Korneri.net.

Artikulli paraprakAncelotti përzgjedhësi, Maldini në Federatën italiane
Artikulli tjetër“Bomba” e mbrëmjes: Kjo është marrëveshja Barcelona – Griezmann